גנונה קידס

 

גנונה הינה מסגרת חינוכית שנולדה מתוך הרצון להעניק לילדיכם בשנותיהם הראשונות מקום בטוח ואוהב המהווה המשך טבעי לבית העוטף ממנו הם באים.

בין גיל שנתיים לשלוש שנים הפעוט הופך לילד. ילדיכם ייהנו מסביבה עתירת גירויים בה יוכלו לשחק, לחקור, לספק את סקרנותם ולהתנסות בשפע חוויות חושיות ויצירתיות, אשר יעודדו את התפתחותם ויפתחו את עצמאותם ואת יכולת החשיבה שלהם.

הצוות המסור של הכיתות ילווה את ילדיכם ברגישות ובחום. בחירת הצוות החינוכי -טיפולי נעשתה בקפידה מתוך הבנה כי צוות הגן מהווה גורם משמעותי המקרין על האקלים הרגשי והחינוכי. באשכול הגנים גנונה פועלות 4 כיתות גן: 2 כיתות פעוטות ו2 כיתות בוגרים, שנועדו להבטיח לילדכם מעבר קל ורצוף בין השנים, ומוכנות לקראת העלייה לגן עירייה.

 

סדר היום

סדר יום קבוע מאפשר לילדיכם להכיר את המסגרת,  ומאפשרים להם לחקור, להתנסות, לשחק ולצמוח. סדר היום מאפשר לילדיכם לזהות בעצמם מתי מגיע זמן האוכל, המשחק או השינה - וידיעה זו עוזרת להם לחוש רגועים ובטוחים. מרחב הגן ומיקומו מאפשרים לנו לחשוף את הילדים למגוון רחב של פעילויות. במהלך כל יום יתנסו הילדים במשחק, ביצירה ובפעילות חצר. במסגרת היום, מקפיד צוות הגן לספק לילדים סביבה עשירה בגירויים, התורמים להתפתחותם בכל התחומים : מוטורית, קוגניטיבית, חברתית ורגשית. כדי לאפשר לכל אחד מהילדים להתפתח בקצב שלו ובהתאמה לשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא, עובד הצוות בקבוצות קטנות ובמידת הצורך, גם באופן פרטני. הקבוצה הקטנה מאפשרת הכרות אינטימית ועמוקה עם ילדיכם, פעילויות לכלל הכיתה שמטרתן העיקרית היא פיתוח מיומנויות חברתיות.

 

תכנים

במהלך השנה יחשפו הילדים לתכנים רבים, בהתאם לעונות השנה, חגי ישראל ונושאי העשרה נוספים. התכנים נבנים בהתאם ליכולתם ולהתפתחותם של הילדים, ובבניית תכנית העבודה אנו מתייחסים לעובדה שחלק מהילדים יעבור בסיום השנה לגן עירוני ולכן בונים את התכנית בהתאם לדרישות מערכת החינוך.

הלמידה המתרחשת בגנונה היא למידה חווייתית, ומתקיימת תוך כדי ובאמצעות משחק, תנועה ספורים ושירים. סביבת הגן והטבע שבמושב מהווים חלק בלתי נפרד מתהליכי הלמידה בגנונה. הילדים מתנסים במסיק זיתים, קטיף פירות, טיפוח גינה לימודית ועוקבים אחרי השינויים המתרחשים סביבם.

 

חוגי העשרה

ילדינו ייהנו מחוגים חוויתיים:

חוג חיות : "חיוטף"  יתקיים מדי יום שני.בכל מפגש יכירו הילדים בעל חיים אחר. יתבוננו, ילטפו, יאכילו... המפגשים מועברים
בדרך תיאטרלית בשילוב אמצעי עזר מגוונים. החיות מלוות בפיקוח וטרינרי.

חוג תנועה והתעמלות :  יתקיים מדי יום ראשוןחוג חוויתי המשלב תרגילי התעמלות, תנועה, ריקוד ומשחק מעולם התוכן של הילד.
קיימת חשיבות רבה בתרגול מיומנויות מוטוריות, המשמשות את הילד בחיי היומיום ובהעשרת הרפרטואר התנועתי .

בתכנית השנתית משולבים מפגשים בהם הילדים חווים בתנועה סיפורי ילדים מוכרים ואהובים, כאשר הילדים עצמם הופכים
להיות הדמויות בסיפור ויוצאים למסע מרתק בעולם הדמיון דרכו נרכשת למידה משמעותית לחיים.
השיעורים מבוססים עפ"י התכנים הנלמדים בגן וכוללים שימוש בציוד ובמוסיקה מגוונת.

 

מידע להורים

לוח חופשות - להדפסה

ציוד אישי - להדפסה

תפריט מזון

מאמר בנושא הסתגלות 

נהלי בריאות