גנונה בייבי

 

"גנונה בייבי" הוא בית לתינוקות, שנולד מתוך הרצון להעניק לתינוקות הרכים, בחודשי חייהם הראשונים, המשך טבעי להורות החמה והאינטימית שבבית ומתן מענה מכוון צרכים. אנו מאמינים כי לתינוקות הרכים יש העדפות ורצונות ברורים ולכן חשוב לנו להכיר כל תינוק היטב וללמוד להבחין ברצונותיו, טעמיו, העדפותיו, אהבותיו ודפוסים שאופייניים לו באופן מיוחד. המטרה העיקרית שלנו היא ללמוד להכיר כל תינוק וליצור איתו ואתכם, ההורים, קשר עמוק ואמיתי.   

ב"גנונה בייבי" אנחנו מספקים לתינוקות "סביבה התפתחותית" מיטבית, מסקרנת ומאתגרת, שבאמצעותה התינוקות שלנו יוכלו לפתח טוב יותר את יכולותיהם ואת יכולות הלמידה שלהם.

המרחב המותאם באופן מדויק לצרכים ולסדר היום של תינוקות מאפשר לנו ליצור עבורם ועבורכם - ההורים, סביבה בטוחה, מכילה, חמה ואוהבת, בה נאפשר ונציע לילדיכם את מירב הגירויים הנחוצים לצורך התפתחותם התקינה והבריאה.

בחירת הצוות החינוכי -טיפולי נעשתה בקפידה מתוך הבנה כי צוות הגן מהווה גורם משמעותי המקרין על האקלים הרגשי והחינוכי. נשות הצוות מוכשרות באופן קבוע וזוכות לליווי מקצועי ולפיקוח הדוק על תפקודן.

 

סדר יום

אנו מכירים בחשיבות סדר היום ובניית שגרת יום נכונה שתתאים לכל אחד מהתינוקות שלנו. בהדרגה ובעקביות ניצור עבורם מסגרת וגבולות החיוניים לצורך התפתחות התינוקות ולצורך הרגשת הביטחון שלהם.

 

פעילות בשעות הערות

בשעות הערות שלהם שוהים התינוקות במרחב, המזמן להם גירויים ועניין המעודדים את סקרנותם. באמצעות משחקים ואביזרים התורמים להתפתחותם המוטורית ולהתפתחות השפה והדיבור, בהתאם לשלב ההתפתחותי בו הם מצויים.

המטפלות ב"גנונה בייבי"  מרבות לדבר אל התינוק בשפה תקינה בכל שלבי היום וחושפות את ילדיכם לשירים, דקלומים וסיפורים קצרים בהתאם לגילם.

כדי שילדיכם יתפתח ויספוג את כל מה שיש לעולם להציע, נצא לחצר, נתנסה כלי נגינה, נחשף לחומרים ומרקמים שונים, נשחק במשחקים המפתחים מוטוריקה עדינה כמו: קוביות, לגו ועוד. בנוסף למרחב הכיתה, הקמנו ב"גנונה בייבי" חדר סנסו-מוטורי. החדר מאובזר כולו במתקנים רכים כגון : מזרנים, בריכת כדורים, מדרגות ומדרון, המאפשרים לילד התנסות בטוחה עם גופו ומשכללים את יכולותיו המוטוריות והתחושתיות.

 

הרגלי שינה

כל ילד ישן במיטה משלו, אנו בשאיפה להקנות לכל ילד את היכולת להרדים את עצמו מבלי שיהיה תלוי בנדנודים, ידיים או הורים.
לקראת גיל 9 חודשים ועד שנה תינוקות רבים אט אט מוותרים על תנומת הבוקר ונשארים עם מנוחה אחת ארוכה בשעות הצהריים.
במידה ונבחין כי התינוק עדיין זקוק לתנומת בוקר נאפשר לו סביבה רגועה ומותאמת למנוחה.

 

תזונה

תינוקות קטנטנים ניזונים באמצעות חלב שאוב או תמ"ל, בהתאם לבחירת הוריהם. במעבר לאכילת מוצקים אנו קשובים הן
להורה והן לילד: ההורה יכתיב את הזמן שבו נציע לילדו את הירקות והפירות, וילדיכם יחליט אם הוא רוצה לטעום, לאכול וכמה.

התזונה בגן מבוססת על תפריט בריא, עשיר, מזין ומגוון. הארוחות טריות ומבושלות מדי יום במטבח הגן. ניתן להתרשם
מתפריט לדוגמה המוגש בגנונה בייבי במהלך השבוע.

 

מידע להורים

לוח חופשות ואירועים - להדפסה

ציוד אישי - להדפסה

נהלי בריאות

מאמר בנושא הסתגלות - מומלץ לקרוא!