אודות גנונה

 

גנונה הינה מסגרת חינוכית לגיל הרך המיועדת לילדים מינקות ועד המעבר לגני עירייה / מועצה. אשכול הגנים ממוקם במושב מצליח בסביבה ירוקה, המאפשרת לילדים לחוות את השקט, הרוגע, הפריחה ומגוון האפשרויות שמזמנים הטבע והמרחב.

גנונה הוקמה מתוך הרצון להעניק לילדיכם בשנותיהם הראשונות מקום בטוח ואוהב המהווה המשך טבעי לבית העוטף ממנו הם באים. אצלנו תמצאו סביבה התפתחותית מיטבית, מסקרנת ומאתגרת, שבאמצעותה יוכלו הילדים לפתח את יכולות הלמידה וההתנהגות החברתית באווירה חמה ואוהבת.

 

צוות הגן

בחירת הצוות החינוכי -טיפולי נעשית בקפידה מתוך הבנה כי צוות הגן מהווה גורם משמעותי המקרין על האקלים הרגשי והחינוכי. הצוות המסור של הכיתות ילווה את ילדכם ברגישות ובחום, במעבר הקסום והמרגש של הפיכתו מתינוק לילד.

בכל כיתת גן מורכב הצוות ממובילת כיתה ומטפלות. מובילת הכיתה אחראית על בניית סדר היום בהתאמה לגילאי הילדים ולצורכיהם , על התכנים הפדגוגים ותהליכי הלמידה וההתפתחות בכיתה. כמו כן אחראית המובילה על עבודתן של המטפלות בכיתתה ועל התקשורת מול הורי הילדים.

בכיתות הבוגרים (רימון ודקל) מובילות הכיתה הינן גננות מוסמכות.

 

בצוות גנונה משולבות עובדות השייכות לתכנית שיקום תעסוקתית בשם "תעסוקה בדרך אחרת".
תכנית זו של המוסד לביטוח לאומי ומשרד הרווחה מופעלת על-ידי אקי"ם. במסגרתה משולבים אנשים עם נכויות שונות במקומות עבודה בשוק החופשי.

אנו רואים בזאת זכות גדולה ומשמעותית והתוצאות מדהימות!!! הילדים קושרים קשר אישי ורגשי עם כל אחת מהן, מסייעים במקומות שלהן קצת קשה והן מגלות אחריות, מסירות, אהבה לילדים, נכונות ללמידה ובעיקר מגיעות מחויכות.

 

ייעוץ חינוכי

כמנהלת הגן אני מאמינה שכל איש חינוך זקוק לליווי ותמיכה בעבודתו, על מנת לטפח ולפתח את איכות עבודתו מול הילדים. בחרתי להוסיף למערך הצוות החינוכי מדריכה פדגוגית המלווה את צוות המחנכות בגן: גננות, מובילות כיתה ומטפלות. ההדרכה ניתנת בדרך של שותפות לעבודה החינוכית ומיועדת בעיקר להטעמה ולהדגמה של ה"איך?" החינוכי, מתן כלים לצוות החינוכי לזיהוי ולאבחון של צרכים חינוכיים והתנהגותיים של הילדים בגן והתאמת דרכי ההתנהלות וההוראה לפי צרכים אלו. מטרת ההדרכה הפדגוגית היא לקדם את האיכות ואת המקצועיות של כל אחת מהדמויות המשמעותיות והחשובות.

 

אם ברצונכם להכיר את המדריכה הפדגוגית שלנו היכנסו לדף הפייסבוק של: 

"לגדול" אורית אזולאי

 

 עיצוב הסביבה החינוכית

כיתות הגן מעוצבות בצורה אסטטית ונעימה. הריהוט נבחר בקפידה במטרה לתת מענה לצרכים ההתפתחותיים של ילדים בגיל הרך.

עיצוב הסביבה החינוכית מותאם לשלב ההתפתחותי בו נמצא הילד ומוגש ב"גובה העיניים": משחקים, לוחות, פינות נושא ומגירות אישיות. ארגון זה יוצר אקלים חינוכי המעודד סקרנות טבעית, התנסות והקניית עצמאות. בבחירת המשחקים הושקעה חשיבה תוך שימת דגש על פיתוח מוטוריקה עדינה, תיאום עין-יד , חשיבה קוגניטיבית, מושגי יסוד וכישורי חיים. חצרות הגן מוצלות ומתקני החצר מגוונים ומותאמים לגובה הילדים, לפיתוח מוטוריקה גסה והקשרים החברתיים.

 

באשכול הגנים עומדים לרשות הילדים מתחמי פעילות נוספים:

חדר הג'ימבורי

חדר רחב ידיים, חדשני וצבעוני, שרצפתו מכוסה לכל אורכה ורוחבה במזרנים. חדר זה מאובזר במתקנים איכותיים ובטיחותיים, בחדר זה הם מטפסים, מתגלגלים, קופצים וזוחלים ומפתחים את המוטוריקה הגסה, קואורדינציה ותפיסת המרחב. הפעילויות בחדר הג'ימבורי נערכות בקבוצות קטנות, כך יכול כל ילד ליהנות בחופשיות ובבטחה.

 

חדר ״קונספט״

חדר הביטחון של הגן המשמש כמרחב גדול נוסף המשתנה במהלך השנה, בהתאם לתכנים בגן ומזמן לילדים משחק משמעותי "בעולם המבוגרים" -
סופר מרקט, חנות מתנות ועוד.

 

חצרות הגן

חצרות הגן הן חלק מהסביבה החינוכית אליה נחשפים הילדים מדי יום. החצרות הן מקום נוח לפעילויות מגוונות במשך רוב חודשי השנה. בהן מתקיימות פעילויות גופניות חופשיות ומונחות הן במרחב והן על המתקנים השונים. בגנונה ישנן מספר חצרות העומדות לרשות הילדים. הצוות מחליט על פי הצרכים, המטרות החינוכיות והתנאים לאיזו חצר יצאו הילדים מידי יום:

החצר החולית - המגע עם החול עונה על צרכים התפתחותיים של הילד, מפתח תחושות, מחבר אותו לחומר טבעי, למרקם המיוחד. המשחק בארגז החול מאפשר לילדים לעצב ולבנות, ואז להחריב ושוב ליצור מחדש.

בחצר זו עומדים לרשות הילדים אביזרים רבים למשחק סוציודרמטי כמו מכבסה, מוסך ומטבח.

מתחם הדשא הסינטטי - חצר "נקייה מחול" המזמנת לילדים מתקנים שונים המפתחים את יכולות המוטוריקה הגסה שלהם.

  

מרחב זהירות בדרכים

במרחב זה נהנים הילדים מ"נסיעה" בכלי תחבורה מסוגים שונים ומתנסים בכללי הזהירות בדרכים.

 

לעיתים קרובות, יוצאים הילדים לטבע העוטף את הגן, ופוגשים עצי פרי, צמחי בר ובעלי חיים המצויים ברחבי המושב.

השהייה מחוץ לכותלי הגן חושפת את הילדים לחוויות תחושתיות חזקות, המעוררות סקרנות, יוזמה, פעילות,

גירוי חושי ומכאן להתפתחות ולמידה.

 

בטיחות בגן

אמצעי בטיחות נוספים העומדים לרשותנו:

- מערכת גילוי אש וספרינקלרים.

- חדר ביטחון (ממ"מ)

- לחצן מצוקה המחובר למוקד המאויש על ידי רופא.

- אחת לשנה עובר צוות הגן סדנת החייאה ועזרה ראשונה.

- מגני אצבעות ומונעי טריקה בכל דלתות הגן.

- המטבח מופרד מכיתות הגן.

- כלים סניטריים המותאמים לגובה הילדים (אסלות וכיורים נמוכים)

- הגן מרושת במצלמות המשמשות את מנהלת הגן לבקרת איכות הטיפול בילדים.

אנו עושים כל שביכולתנו על מנת שילדיכם ישהו בגן בטוח וברמת בטיחות מרבית.